YÖNETİM KURULU

ZEKİ KARATAY

ZEKİ KARATAY – BAŞKAN

1966 İzmir doğumlu. Erken yaşlarda iş hayatına atıldı. Çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra 1991 yılında İZFAŞ’ta çalışmaya başladı. İZFAŞ’ın farklı kademelerinde görev aldı. İZFAŞ Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2015 yılında İZFAŞ’tan ayrıldı. “İsim Organizasyonu” kurdu. İzmir’de ses getiren fuar ve organizasyonların yapılmasında öncülük ediyor. Fuarcılık alanında çeşitli kurumlarda seminerler ve eğitimler verdi. Ege Mardinliler Derneği üyesi. 2019’da EGSİYAD Genel Başkanı oldu.


MUSTAFA İMRAK – GENEL SEKRETER

1984 yılında Mardin’de doğdu. Mardin Lisesi’ni bitirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’ne devam ediyor. İş hayatına 2004 yılında zirai ilaç bayiliğiyle başladı. 2006 yılında İzmir’e yerleşti. 2007’de İMS Lojistik’in kuruluşunu gerçekleştirdi. 2018 İMS Sigortayı kurdu. Mardinliler Federasyonu’nda Genel Başkan Yardımcısı görevini sürdürüyor. Mersin Mardinli İşadamları Derneği Üyesi. Evli ve iki çocuk babasıdır.


SERDAR SOYSAL- SAYMAN

1975 yılında İzmir’de doğdu. İlköğrenimini Topaltı İlkokulu, Ortaokul öğrenimini Hürriyet Lisesi, Lise öğrenimini de Mehmet Ali Lahur Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. 4 Yıllık İşletme Fakültesi Muhasebe-Finans Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu. Şu anda Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü 1. Sınıf öğrencisi. 1986 yılında başladığı muhasebe mesleğinde uzun yıllar muhasebe bürosu ve değişik dönemlerde farklı şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2011 yılından itibaren Gaziemir’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Bürosunu faal olarak halen yürütmekte. EGSİYAD Yönetim Kurulu’nda sayman olarak görev almaktadır. Ayrıca  Toplu Taşıma İşverenler Sendikası’nın da Gaziemir Şube Başkanlığı görevini de yürütmektedir. Mesleğiyle ilgili bilirkişi olarak hizmet vermektedir.

Serdar Soysal, Evli ve İki Kız (İkiz), bir erkek Babasıdır.


BEDİ YAZICIOĞLU

BEDİ YAZICIOĞLU- BAŞKAN YARD.

1960 Mardin doğumlu. Kızıltepe Lisesi’ni bitirdi. İş hayatına lastik firma bayiliğiyle başladı. Beyaz eşya alanında da hizmet verdi. 1992’de İzmir’e yerleşti. 8 yıl market işletmeciliği yaptı. 1999 yılında Deniz Gayrimenkulü kurdu. 2012 yılında Emlakçılar Odası Karşıyaka Bölge Temsilcisi olarak görev aldı. 2014’te de yönetim kurulu üyesi oldu. 2018’de bir daha yönetim kuruluna seçildi.  Çeşitli dernek ve kuruluşlarda üyeliği var. Binax Deniz Gayrimenkul olarak sektörde hizmet etmeye devam ediyor.


BURÇAK AYHAN – BAŞKAN YARD.

1981 İzmir doğumlu. Başkent Üniversitesi Risk Yönetimi ve Sigortacılık Bölümü’nü bitirdi. Sigortacılık alanında uluslararası şirketlerde görev aldı. 2011’den beri İMS Lojistik’te iş geliştirme müdürü olarak görev yapıyor. İyi derecede İngilizce bilen Burçak Ayhan iki çocuk annesidir.


İBRAHİM GÖKÇEL

İBRAHİM GÖKÇEL-BAŞKAN YARD.

1978 yılında İzmir’de doğdu. Atatürk Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdi. İş hayatına teknisyen olarak başladı. Farklı fabrikaların teknik servislerinde çalıştı. Arge Güvenlik Sistemleri Proje ve Danışmalık Hizmetleri olarak kurduğu firmayı 2012 yılında beri işletiyor. İzmir Demirçelik Fabrikası başta olmak üzere önemli kurumlara hizmet verdi. İzmir dışında da farklı illerin ulaşım güvenlik sistemlerini kurdu. Sektörde önemli başarılara imza attı. Evli ve iki çocuk babasıdır.


PEYVEND ÖKSÜZ

PEYVEND ÖKSÜZ- BAŞKAN YARD.

1979 İzmir doğumlu. Atakent Anadolu Lisesi’ni ve Anadolu Üniversitesi Turizm Otelcilik ile İşletme Fakültelerini bitirdi. İzmir ve Türkiye’de ses getiren festival ve fuar organizasyonlarının içinde yer aldı. Program yapımcılığı ve sunuculuğu yaptı. Halen Kanal Ege’de “Ağız Tadıyla” adlı programı hazırlayıp sunuyor.


AV. MÜRSEL YİĞİT

AV. MÜRSEL YİĞİT- BAŞKAN YARD.

1994 yılında Eskişehir’de doğdu. Lise öğrenimini İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamladı. 2012 yılında başladığı Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini 2016 yılında tamamladı. Avukatlık stajını tamamladığı İzmir Barosu’na kayıtlı bir avukat olan kurucularından olduğu DMD Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda avukatlık mesleğini icra etmeye devam etmektedir. Çeşitli dernek, esnaf odası ve sivil toplum kuruluşunda denetim ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulunmaktadır. Uzmanlık alanı Gayrimenkul Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, Miras Hukuku ve Emlak Komisyon/Sözleşmeleri Hukukudur.


BAHATTİN BOZKUŞ

BAHATTİN BOZKUŞ – ÜYE

1982 Ağrı doğumlu. Atatürk Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdi. 2008’de İzmir’deki önemli otellere rentacar hizmeti verdi. Galericilik alanında da çalıştı. 2016 yılından beri  temizlik ve gıda sektöründe hizmet veriyor.  4 yıldır sahibi olduğu MAYTEM firmasını işletiyor. Aynı zamanda Kızılay İzmir Şubesi üyesi. Amatör Spor Kulüplerine yönelik faaliyetler içinde yer alıyor.


MURAT ÇELİK

MURAT ÇELİK – ÜYE

1979 yılında Ankara’da doğdu. Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Bölümü’nü bitirdi. Çelikler AŞ’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. İnşaat sektöründe hizmet veriyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yol, üniversite yapımı başta olmak üzere çeşitli kamu hizmetlerini gerçekleştirdi.

 


ZEKİ YÖNDEM

ZEKİ YÖNDEM – ÜYE

1960 doğumlu, 1979 yılında Demirören Holding’de iş yaşamına atılan Yöndem, 1998 yılında kardeşleriyle beraber Eko Endüstri firmasını kurdu. 2009 yılından itibaren ikinci kuşak aile üyelerinin firmaya katılmasıyla STK’larda görev almaya başlayan Yöndem, evli ve 4 çocuk babası.  İşletme bölümü okumaya devam ediyor. 20 yıldır Ekoendüstri firmasının başında duruyor. Türkiye’ye ihracattan dolayı döviz kazandırma  başarısında dolayı 10’dan fazla altın madalyaya layık görüldü. KESİAD başkanlığı yaptı. İzmir-İran İşadamları Derneği yönetim kurulu üyesi. İzmir Tekne İmalatçıları Derneği üyesi. Kemalpaşa’da sivil savunma alanında çalışmaların da içinde yer alıyor.